Cosmoprof w Bolonii – kolejne światowe Targi Kosmetyczne za rok

  Szybki rozwój firmy Silcare w ciągu ostatnich dwóch lat, wzrost produkcji, a także zwiększona rozpoznawalność marki to zasługa ponad stuosobowego zespołu specjalistów, ludzi bogatych w potencjał, wiedzę i doświadczenie. Dziesiątki udanych realizacji zaowocowało tysiącami klientów hurtowych oraz setkami tysięcy odbiorców detalicznych, również zagranicą. Celem firmy jest tworzenie produktów wysokiej jakości, w atrakcyjnej cenie, dostępnych dla szerokiej rzeszy odbiorców.

  W bieżącym roku – podobnie jak w latach poprzednich – mogliśmy pogłębić swoje doświadczenie zawodowe podczas Targów Cosmoprof w Bolonii, we Włoszech. Jest to jedna z najważniejszych światowych imprez dla sektora kosmetycznego, odbywająca się od ponad 45 lat. W czasie kilkudniowego pobytu, w Bolonii spotykają się producenci, profesjonaliści oraz dystrybutorzy najbardziej wiodący w branży kosmetycznej. W tym roku na targach wystawiło się 2450 uczestników. Nie zabrakło oczywiście wystawców z Polski. Około 100 osób miało okazję spotkać się z nowymi partnerami biznesowymi z całego świata oraz możliwość obserwacji nowych tendencji na rynku. Duża część polskich producentów zaprezentowała kosmetyki do pielęgnacji skóry, włosów, paznokci oraz produkty do makijażu. W polskiej ofercie nie zabrakło także kosmetyków skierowanych do mężczyzn.

  Targi Cosmoprof w Bolonii, to bez wątpienia najważniejsza impreza targowa dla branży kosmetycznej na świecie. Każdy producent poważnie myślący o eksporcie swoich towarów powinien wziąć udział w tym wydarzeniu. Wyjazd przedstawicieli firmy Silcare do Bolonii także okazał się owocny. Budowanie długofalowych relacji z klientami oraz nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami z całego świata, są szansą na znaczące poszerzenie rynków zbytu. Dodatkowo przedstawiciele Działu Importu zdobyli szeroką wiedzę na temat nowych trendów obowiązujących w tym roku w branży kosmetycznej. Targi Cosmoprof, podobnie jak sama Bolonia to kopalnia wiedzy, talentów, nowych pomysłów, oczywiście trendów i tendencji…