Składy INCI

 Skład każdego produktu kosmetycznego musi być, wg prawa Uni Europejskiej, zadeklarowany w nazewnictwie INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients). Składniki umieszcza się w malejącym porządku według masy. Pełen wykaz składników w/g INCI:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:097:0001:0528:PL:PDF

 Barwniki wymieniane są najczęściej po innych składnikach w dowolnej kolejności, zgodnie z ich numerami CI (Color Index). W przypadku kosmetyków sprzedawanych w wielu odcieniach kolorów najczęściej wymienia się wszystkie barwniki, po oznaczeniu znakiem graficznym „+/-„. Symbol „+/-„ oznacza, że kosmetyk może zawierać substancje wymienione po tym znaku.

 Aby poprawnie zarejestrować kosmetyk w bazie ECAS należy również znać procentowe stężenie poszczególnych składników. W związku z tym aby ułatwić te zadanie naszym kooperantom publikujemy i uzupełniamy listę produkowanych przez nas kosmetyków. Rozszerzona została sekcja 3 w kartach MSDS gdzie znajdziecie Państwo te informacje. Również poniżej publikujemy taką listę. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:  technolog03@silcare.com