Firma Silcare® w Gorzowie Wlkp. jest przedsiębiorstwem rozwijającym się w wielu różnych  kierunkach. Specjalizujemy się w produkcji:

- kosmetyków na bazie polimerów światłoutwardzalnych,
- kremów i balsamów na bazie emulsji  wodno-olejowych,
- lakierów i emalii na bazie nitrocelulozy,
- środków czystości i dezynfekcji,
- brandingu OEM/ODM.

  Doświadczenia, które zdobyliśmy w ciągu wielu lat, współpracując z naszymi klientami krajowymi i zagranicznymi, pozwoliły nam na zaoferowanie kompletnej usługi wytworzenia dowolnego kosmetyku (OEM/ODM) – nawet w tak bardzo skomplikowanej technologii UV.
Klient może nam przedstawić swoją dowolną koncepcję produkcji kosmetyku, którą my postaramy się – bazując na naszym receptariuszu – opracować i stworzyć. Dobierzemy zarówno składniki, opakowanie jak i najdogodniejszą drogę/technologię wytworzenia finalnego produktu.

  Stawiamy również na jakość – przez szereg lat dopracowywaliśmy swoje formuły, idąc o krok dalej – pozbawiając je typowych wad konkurencji. Kładziemy szczególny nacisk na zadowolenie klienta i wyprodukowanie doskonałego kosmetyku  pod każdym względem. Ściśle kontrolujemy każdy etap produkcji – od zakupu komponentów, doboru technologii, urządzeń – poprzez projektowanie graficzne i wybór  opakowania.
Przeprowadzamy regularne kontrole zarówno działu produkcji, zaopatrzenia jak i konfekcji.
Współpracujemy z największymi światowymi liderami rynku chemicznego: BASF, CIBA, UNIVAR.

  Posiadamy w swoim parku maszynowym homogenizatory do produkcji emulsji O/W -  W/O, jak również próżniowe disolvery. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom jesteśmy w stanie wyprodukować bardzo dobrej jakości emulsje i polimery zarówno z własnych formuł jak i receptur opartych na formułach naszych klientów.

Zapraszamy do współpracy!